11. edycja Kaszubskiego Konkursu w McDonald’s w Pucku: rekordowa frekwencja!

11. edycja Kaszubskiego Konkursu w McDonald’s w Pucku odbyła się w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. Specjalnie na tę okazję do Pucka zjechały dzieci i młodzież z powiatów puckiego, wejherowskiego i Trójmiasta! Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością języka kaszubskiego na najróżniejszych poziomach, a organizatorom rosły serca, gdy widzieli zaangażowanie i chęci młodych pokoleń. Kaszubski Konkurs w Pucku to nie tylko szansa na wygraną dla uczestników, lecz także okazja dla gości restauracji McDonald’s w Pucku do podziwiania tradycyjnych, barwnych i pięknych strojów kaszubskich, w które wielu uczestników postanowiło się ubrać.

Kaszubski Konkurs w McDonald’s w Pucku: historia

Konkurs Kaszubski w McDonald’s w Pucku po raz pierwszy odbył się w 2010 roku, następnie odbywał się co roku aż do 2019 r., kiedy to nastąpiła trzyletnia, pandemiczna przerwa. Wznowiono go w 2023 r., kiedy to odbyła się 10 edycja. Wtedy w wydarzeniu udział wzięło ponad stu uczestników. Dobre słowo na temat konkursu szybko obiegło Nordę, gdyż na tegoroczną edycję stawiło się niemalże dwa razy tylu chętnych.

Kaszubski Konkurs w McDonald’s w Pucku: komisja

W 11. edycji Kaszubskiego Konkursu w McDonald’s w Pucku dzieci i młodzież w najróżniejszych kategoriach wiekowych wykazywali się znajomością języka kaszubskiego przed jury w składzie: Krystian Turzyński, Adam Hebel oraz Karolina Czaja. Jedni uczestnicy przygotowali wiersze, które pięknie recytowali; inny śpiewali, a jeszcze inni przeprowadzali z jury ciekawe i interesujące rozmowy – wszystko oczywiście w języku kaszubskim. Zdecydowana większość przyjechała do Pucka różnych zakątków powiatu puckiego, a Chłapowo w gminie Władysławowo było jedną z najczęściej podawanych miejscowości. Jednak w konkursie uczestniczyli także mieszkańcy powiatu wejherowskiego, czy też z dalszych stron: z Gdańska, z Gdyni.

Kaszubski Konkurs w McDonald’s w Pucku: wyniki

  Wspaniała atmosfera, ekscytacja i emocje, czyli Kaszubski Konkurs w McDonald’s w Pucku, ale nie tylko. Są też nagrody, i to nie byle jakie. Sponsorami nagród, oprócz organizatorów (franczyzobiorców restauracji McDonald’s Jacka Chodakowskiego i Pawła Chodakowskiego) są także Starostwo Powiatowe w Pucku, Urząd Miasta Puck, Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w gminie Puck, Galeria Szperk, a także mBank.

  O wynikach Kaszubskiego Konkursu w McDonald’s w Pucku uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie w kolejnych dniach po zakończeniu konkursu, a nagrody odbiorą wg wcześniej poczynionych ustaleń.

  Kaszubski Konkurs w McDonald’s w Pucku: zdjęcia


  Fot. Dziennik Pucki

  One thought on “11. edycja Kaszubskiego Konkursu w McDonald’s w Pucku: rekordowa frekwencja!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *