Najpierw w gminie Puck wpadł 26-letni kierowca traktora, który nie tylko nie miał prawka, lecz był także pod wpływem procentów. Nieco później w gminie Krokowa zatrzymano pijanego 24-latka.
W niedzielę, 26 listopada 2023 r. po godzinie 18., policjanci z puckiej komendy, zatrzymali w Zdradzie w gminie Puck do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego.
– 26-letni mieszkaniec powiatu puckiego miał prawie promil alkoholu w organizmie – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Ponadto, jak ustalili mundurowi, 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i osadzili w policyjnej celi, a Ursus został zabezpieczony na polu właściciela. Teraz losem młodego amatora kierownicy zajmie się sąd.
Piłeś? Nie jedź!
Jeszcze tego samego dnia, po kilku godzinach, policjanci z puckiej drogówki pojechali do Sobieńczyc w gminie Krokowa. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od 42-letniego kierowcy, który zauważył na jezdni uruchomiony pojazd, a w nim mężczyznę, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.
– Mundurowi ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu puckiego, po spożyciu alkoholu, jechał z Wierzchucina do Sobieńczyc, a gdy poczuł zmęczenie, zatrzymał się na jezdni by odpocząć, po czym zasnął – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Po przebadaniu 24-letniego kierowcy Opla, okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.
Co grozi za jazdę po spożyciu alkoholu?
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:
- orzec karę grzywny,
- orzec karę ograniczenia wolności
- lub orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.
– Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10. – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.