Łebcz: debata społeczna o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Szefowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku mł. insp. Beata Nienadowska wspólnie z zastępcą wójta gminy Puck Jerzym Tkaczykiem zorganizowali debatę społeczną pn. ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zainteresowani nią mieszkańcy powiatu puckiego spotkali się We wtorek, 30 stycznia 2024 r. w sali konferencyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebczu. W debacie uczestniczyli również m.in.:

  • naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku asp. sztab. Adam Szymański,
  • naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku kom. Monika Bradtke,
  • dzielnicowy asp. Aleksander Boczyński,
  • asp. Małgorzata Kotarba – funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną.

Na początku pani komendant serdecznie przywitała gości: mieszkańców, młodzież, strażaków z OSP w Łebczu, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Puck Marcina Selonke, radnych gminy Puck Marcina Nikranta i Sławomira Idkowiaka, sołtysa Łebcza Przemysława Grandickiego, radnego powiatu puckiego Michała Kowalskiego. Wśród przybyłych była też dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łebczu Beata Mieczkowska.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia struktury Komendy Powiatowej Policji w Pucku, by zgromadzeni słuchacze mogli poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania jednostki w powiecie puckim.  

Następnie naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, w formie prezentacji, wskazał m.in. miejsca, gdzie dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych, i :

  • streścił najczęściej popełniane wykroczenia przez pieszych, jak i przez kierujących pojazdami wobec pieszych;
  • przybliżył statystyki i zapoznał zainteresowanych z wynikami puckiej komendy.

Dzielnicowy rejonu omówił jak obsługiwać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz  aplikację mobilną Moja Komenda.

Celem debaty było poznanie, zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych oraz wymiana informacji. Znaczącym było wyciagnięcie konstruktywnych wniosków na rzecz poprawy bezpieczeństwa – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Podczas spotkania uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami. Mieszkańcy chętnie zadawali pytania, dopytywali o wcześniej poruszane kwestie i przedstawili swoje propozycje możliwych zmian i ulepszeń. Podczas dyskusji padło wiele pytań dotyczących m.in. ograniczenia prędkości w przywołanym rejonie, przejść dla pieszych, postępowania mandatowego czy niewłaściwych zachowań osób przebywających na drogach, w tym młodzieży. Wspomniano o możliwościach ustawienia znaków drogowych w przytoczonych miejscach i korzystania z zaśnieżonych ścieżek rowerowych przylegających do chodników.


Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *