Jazda auta na feldze, z uaktywnionymi poduszkami powietrznymi i wyciekającym płynem jest możliwa. To udowodnił pijany kierowca w gminie Krokowa

Pijany kierowca kontynuował jazdę po gminie Krokowa pomimo wcześniejszej kolizji ze schodami budynku. Wpadł w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Krokowej. Co grozi za jazdę po pijaku?

W poniedziałek, 17 września 2023 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku został powiadomiony, że ulicami powiatu powiatu puckiego, w gminie Krokowa, jeździ najprawdopodobniej pijany kierowca.

Na wskazane w zgłoszeniu miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej.

– Mundurowi pojechali w kierunku miejscowości Goszczyno, gdzie kierujący fordem miał jechać zygzakiem. Następnie ustalono, że kierujący, będąc już w miejscowości Minkowice, wjechał w schody jednego z przyulicznych sklepów powodując uszkodzenie swojego pojazdu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Jak ustalili funkcjonariusze to właśnie tam kierujący chciał zaparkować swój samochód, by udać się do sklepu.

Gdy osobowy Ford prowadzony przez nietrzeźwego mężczyznę uderzył w schody sklepu, stacił jedną z opon, w wyniku czego dalszą trasę pokonywał na feldze. Mało tego, kierujący jechał także z uaktywnionymi poduszkami powietrznymi i wyciekającymi płynami w kierunku Lisewa. Dopiero tam, przy uszkodzonym Fordzie, policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu puckiego.

– W rozmowie z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu. Jego mowa była bełkotliwa. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że 42-latek miał 2,8 promile alkoholu w organizmie – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 42-latek odpowie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijany kierowca w gminie Krokowa: zdjęcia

Fot. KPP w Pucku

Policjanci z puckiej komendy przypominają i apelują:

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:
– orzec karę grzywny,
– orzec ograniczenia wolności,
– lub orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.


Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *