Z okazji Dnia Kobiet policjantki pracujące w jednostkach policji na terenie powiatu puckiego, jak i kobiety z korpusu służby cywilnej, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji, pokazały uśmiechnięte twarze.
Policjantki to przede wszystkim – kobiety. W obecnych czasach nie wzbudzają zaskoczenia w tym stereotypowo mówiąc „męskim zawodzie”. W nowoczesnym świecie 21. wieku nie ma miejsca na podziały płciowe wewnątrz zawodów. Kobiety w policji mają jednakowe obowiązki w codziennej pracy zawodowej.
Kobieca część puckiej policji to nie tylko funkcjonariuszki w mundurach.
– To także kobiety zajmujące się logistyką wspomagającą pracę policjantów. Dbają o właściwy obieg dokumentacji, wyposażenie jednostek oraz funkcjonariuszy, zajmujące się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Choć nie widujemy ich na zewnątrz, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie puckiej komendy i komisariatów nie byłoby możliwe.
Policjantki pełniące służbę w powiecie puckim zajmują stanowiska we wszystkich pionach. Wykonują czynności służbowe:
- w prewencji,
- służbie kryminalnej,
- dochodzeniowej,
- na stanowiskach dzielnicowych lub
- kierują jednostkami.
Kobietą jest też oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. W powiecie kobiecą energią zarządzają pani komendant i pani naczelnik Wydziału Prewencji.
– Zajmując stanowiska kierownicze, bezpośrednio koordynują i kierują zespołami ludzi – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Nadzorują pracę policjantów w powiecie puckim i są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie ważnych działów w policji.
Kobiety z puckiej policji cechują: świadomość swojej roli, pewność i zdecydowanie, poczucie satysfakcji, ważności oraz swojej wartości. Przejawiają zdecydowanie, determinację i wysoką samoocenę. Są pewne swojej roli i ochoczo wykonują swoje obowiązki.
Fot. KPP w Pucku