Niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Od wczesnej jesieni do późnej zimy, ze względu na warunki atmosferyczne, bezdomni mogą znajdować się w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom z udziałem osób najbardziej potrzebujących. Jak pomóc bezdomnym?
Temperatury stają się coraz niższe, a to stanowi ogromne zagrożenie dla osób bezdomnych.
– Okres jesienno-zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu – wyjaśnia asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci z powiatu puckiego kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, m.in. noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży.
Dzielnicowi z powiatu puckiego, podczas służby, patrolują ulice zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Mundurowi wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie mogą się ogrzać i otrzymać posiłek.
Policjanci apelują, abyśmy i my nie byli obojętni na trudną sytuację bezdomnych: pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach, i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
– Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość, mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był empatyczny w stosunku do osób, które mogą stać się ofiarami mrozów – mówi oficer prasowy KPP w Pucku. – Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz do Straży Miejskiej w Pucku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku.
Bezdomni potrzebują teraz naszej szczególnej uwagi. Jeżeli wiesz, gdzie przebywają osoby wymagające pomocy, poinformuj o tym instytucje zajmujące się pomocą. Policjantów możesz powiadomić, nie wychodząc z domu za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Poznaj aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w skrócie KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach.
- Umożliwia wybranie jednej spośród 24. sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.
- Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy podania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz, aby realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim regionie, to dostęp do Internetu.
- Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.
vip izmir travesti sitesini arıyorsan tıkla ve hemen vip izmir travesti sitesine giriş yap.