Puck: pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Dzisiaj, 11 września na drogach powiatu puckiego i naszego województwa pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w mierniki prędkości.

Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach powiatu puckiego z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Na polskich drogach w roku 2019 z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 6298 wypadków w których zginęło 770 osób, co stanowi 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych.

Nadmierna prędkość nieustannie jest główną przyczyną tragedii.

11 września 2020 na drogach powiatu puckiego i województwa pomorskiego pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Na pomorskie drogi wyjadą pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory wykroczeń.

KPP Puck

Działania  mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Mundurowi sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych, zgodnych z przepisami urządzeniach.

W działaniach  uczestniczyć będzie także pomorska grupa SPEED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *