Pucka policja kontra koronawirus. Przez pół miesiąca ponad 200 mandatów za łamanie zakazów

Nadmorska Kronika Policyjna. Trudno liczyć na pobłażanie puckiej policji, gdy łamiemy obostrzenia związane z koronawirusem. Przez ok. 2 tyg. mundurowi KPP Puck wypisali 220 mandatów.

R E K L A M A

Od początku kwietnia policjanci z Pucka ukarali mandatami 220 osób za łamanie wprowadzonych obostrzeń, w 8 przypadkach stróże prawa skierowali wnioski o ukaranie do sądu. To efekt wzmożonych kontroli prowadzonych przez samych mundurowych oraz wspólnie z inspektorami sanepidu z Pucka.

Policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych obostrzeń sanitarnych. Podczas takich kontroli sprawdzano, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do podstawowych obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa. 

Podczas działań zwracano uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi wyciągną konsekwencje.

– Niestety, ale nadal wiele osób traktuje temat zasłaniania nosa i ust bardzo lekceważąco – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Sporo mandatów oznacza, że policjanci z KPP Puck nie zaprzestaną swoich działań, a wręcz będą je intensyfikować.

– Przypadki niezasłaniania ust i nosa czy nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości, będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych – zapowiada rzecznik puckiej policji. – Z uwagi wzrost zakażeń w naszym kraju musimy pamiętać, że nasze postępowanie w tej kwestii ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich.

Powiat pucki: jakie kary za łamanie koronawirusowych obostrzeń?

Stawki są spore i dostosowane do wagi przewinienia. Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy związane z niestosowaniem się do nakazów, zakazów czy obostrzeń może zostać ukarana mandatem w wysokości nawet do 1000 złotych. Wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.

O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy i apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać zatłoczonych miejsc, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *