Puck: święto policyjnych psów. W KPP Puck służą: Hans, Kama i Denar | ZDJĘCIA

W Komendzie Powiatowej Policji w Puck są trzy wyszkolone psy służbowe, czyli Hans, Kama i Denar, które służą z policjantami podczas wykonywania zadań służbowych. Nadmorska Kronika Policyjna.

Ich praca jest niezwykle ważna w pierwszych chwilach po zaistniałym zdarzeniu. Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Psa. To dzień bardzo ważny dla nas wszystkich. To nie tylko czas świętowania, głaskania, przytulania. To czas, w którym należy okazać swój szacunek, bo naprawdę wiele im zawdzięczamy.

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Psa. Nie każdy policjant może zostać ich przewodnikiem. Zostają nimi nieliczni.

W puckiej komendzie służy dwóch policjantów, którzy na co dzień pracują i opiekują się psami służbowymi, czyli Hansem, Kamą i Denarem.

W czasie służby zdarza się, że policjanci podejmują interwencję lub pościg za groźnym przestępcą. Wtedy poziom wyszkolenia, charakter oraz posłuszeństwo psa mają ogromne znaczenie. Dlatego nie każdy pies może „służyć” w policji.

Te, które trafiają do policyjnych przewodników, są wybrane spośród najlepszych osobników danej hodowli. Przechodzą skomplikowane testy, następnie wspólnie z przewodnikiem przechodzą żmudny proces szkolenia i dopiero wtedy rozpoczynają służbę w jednostce.

– Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla nas wszystkich – przyznają policjanci z Pucka. – To czas, w którym należy okazać swój szacunek, bo naprawdę wiele im zawdzięczamy. Pamiętajmy, że psy to nasi przyjaciele, którzy potrafią poświęcić coś najcenniejszego, co mają – własne życie w obronie człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *