Powiat pucki. Wrześniowa akcja “Prędkość” (2021). Sprawdzili ok. pół setki kierowców. Ponad 30 przekroczyło prędkość

Nadmorska Kronika Policyjna: drogówka z Pucka kontrolowała jak szybko jeździmy. Zabrali jedno prawko, wypisali ponad 30 mandatów.

R E K L A M A

W drugi wrześniowy czwartek policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w pomorskich działaniach pod nazwą „Prędkość”.

– Funkcjonariusze egzekwowali stosowanie się do ograniczeń prędkości, jednak zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem – mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Najwięcej patroli pojawiło się w miejscach, gdzie mundurowi odnotowują przekroczenia prędkości oraz gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim zgłaszają policjantom takie sygnały.

Akcja “Prędkość” w powiecie puckim miała charakter prewencyjny. Podczas działań puccy policjanci skontrolowali prawie 50 pojazdów, w tym ujawnili 34 przekroczenia prędkości.

– Za przekroczenia prędkości oraz inne wykroczenia drogowe wykryte podczas kontroli, kierujący zostali rozliczeni przez mundurowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym zatrzymali jedno prawo jazdy.

Jak przypominają policjanci z Pucka, prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

– Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach – komentuje Monika Mularska z KPP w Pucku. – Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *