Powiat pucki: policjanci przed zimą będą sprawdzać, gdzie nocują bezdomni. Możesz wskazać miejsca?

Nadmorska Kronika Policyjna. Puccy dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Policjanci pomagają tym, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

R E K L A M A

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci z powiatu puckiego podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki oraz tereny zielone, na których stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

– Aby się rozgrzać, często w tych miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne  – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. –  Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób.

Codziennie podczas pełnienia służby mundurowi namawiają napotkane osoby bezdomne do spędzenia tego okresu w noclegowni. Jednak pomimo niskich temperatur są osoby, które nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy.

Dlatego policjanci ciągle kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, aby nie doszło do zagrożenia życia.

– Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na niewielkim mrozie – mówi rzecznik puckiej policji. – Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne.

Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka.

– Dlatego podkreślamy, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy – podkreśla Łukasz Brzeziński. – Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła.

O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie przebywają bezdomni, a policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie.

Dzielnicowi KPP w Pucku sprawdzą miejsca, w których przebywać mogą bezdomni

Fot. KPP w Pucku

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *