Powiat pucki: policja będzie ścigać mistrzów prędkości. Nadmorska Kronika Policyjna

Policja z Pucka zapowiada walkę z piratami drogowymi. – Ryzykowne, brawurowe i nieprzemyślane decyzje skutkują coraz większą ilością zdarzeń drogowych – komentuje rzecznik KPP Puck.

Aby wyeliminować z ruchu piratów drogowych 18 maja 2015 r. weszły w życie nowe przepisy drogowe dla kierowców, w tym utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

– Zgodnie z art. 135 pkt.1a Prawa o ruchu drogowym kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy zostanie zatrzymane na 3 miesiące bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta – przypomina rzecznik puckiej policji.

Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i stosujmy się do obowiązujących przepisów. 

Po zatrzymaniu blankietu funkcjonariusz KPP Puck wystawi pokwitowanie, które uprawnia do kierowania pojazdem przez 24 godziny od chwili jego zatrzymania, a w przypadku, o którym mowa w art. 136 ust.1a, w okresie 72 godzin.

– Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy – przypominają funkcjonariusze puckiej drogówki. – Pomimo to, jeżeli kierowca zdecyduje się ponownie wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikiem, a tym samym na reakcję kierującego.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *