Powiat pucki. Policja i sanepid walczy z COVID-19. Mundurowi będą sprawdzać, czy nosimy maseczki | ZDJĘCIA

Pracownicy sanepidu z Pucka w asyście dzielnicowych oraz strażników miejskich przeprowadzili kontrole sklepów znajdujących się na terenie Pucka. Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami sprawdzali, czy pracownicy i klienci przestrzegają zaleceń sanitarnych.

R E K L A M A

Policjanci z Pucka każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19.

– W ramach codziennych służb funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Apelujemy, stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Policjanci  i pracownicy sanepidu w Pucku od momentu wprowadzenie obostrzeń sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu puckiego stosują się do zaleceń sanitarnych.

W ostatnim czasie funkcjonariusze prowadzą działalność profilaktyczną i edukacyjną w stosunku do osób zarządzających sklepami wielkopowierzchniowymi. Bez zapowiedzi policja z Pucka zjawia się w marketach i mundurowi sprawdzają, czy obostrzenia sanitarne są przestrzegane.

Na jesień 2021 w powiecie puckim kontroli w sklepach będzie więcej.

Policja z Pucka będzie prowadzić  je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu w Pucku.

– Ścisłą współpracę  w tym zakresie z sanepidem nawiązaliśmy  od początku pandemii. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców  pod każdym względem to wspólna sprawa wszystkich instytucji i służb za nie odpowiedzialnych.  Dlatego  należy spodziewać się  kolejnych   działań  z urzędnikami tej instytucji.

mówi Łukasz Brzeziński

Jak przypominają puccy mundurowi:

– Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy – komentuje rzecznik KPP w Pucku. – Pandemia nie zniknęła, a przed nami kolejna fala, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących przepisów. By zatrzymać transmisję wirusa, policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania. 

Powiat pucki. Policja będzie sprawdzać, czy przestrzegamy obostrzeń związanych z COIVD-19

Fot. KPP w Pucku

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *