Powiat pucki. Od 15 maja 2021 możemy chodzić bez maseczek, ale policja z Pucka ostrzega: Będą kontrole. Dlaczego?

Od soboty 15 maja nie musimy nosić maseczek na świeżym powietrzu, ale mimo wszystko policjanci z Pucka zapowiadają kontrole. – Apelujemy o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń – zapowiadają mundurowi z KPP Puck.

R E K L A M A

Od soboty 15 maja w powiecie puckim nie musimy nosić maseczek na świeżym powietrzu, co gwarantują nam rządowe przepisy. Mimo wszystko jednak policja z Pucka zapowiada, że nadal będzie sprawdzać, czy przestrzegamy obostrzeń i… czy zakładamy maseczki.

– W trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu puckiego policjanci będą wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba interweniowania w związku z łamaniem nowych obostrzeń – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Apelujemy o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń.

Od soboty, 15 maja 2021 roku m.in. zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu oraz otwierają się ogródki restauracyjne, a także obiekty sportowe na otwartym powietrzu.

KPP Puck

Powiat pucki: weekend bez maseczek, ale z kontrolami policji

Mundurowi z KPP Puck będą bacznie przyglądać się czy spacerujące na świeżym powietrzu osoby bez maseczek zachowują dystans. Pojawiać się będą też w zamkniętych pomieszczeniach (np. sklepy, restauracje, kościoły, autobusy, pociągi), by sprawdzać, czy tam mamy maseczki.

– W związku z otwarciem ogródków restauracyjnych apelujemy również o zachowywanie reżimu sanitarnego i bezpiecznego dystansu między stolikami – mówi rzecznik puckiej policji.

Powiat pucki – znoszenie obostrzeń: TERMINARZ NA MAJ 2021

Od piątku 21 maja:

  • wznowienie działalności z zachowaniem reżimu sanitarnego (domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury w pomieszczeniach)
  • parki rozrywki na świeżym powietrzu: obłożenie 50 proc.

Od piątku 28 maja:

  • lokale gastronomiczne mogą przyjmować gości wewnątrz (m.in. maks. 50 proc. obłożenia, dystans między stolikami)
  • można organizować imprezy okolicznościowe w lokalu – m.in. wesela i komunie (maks. 50 osób; do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19)
  • kryte obiekty sportowe, baseny dostępne są dla wszystkich (obłożenie 50% – klienci, uczestnicy zawodów i widzowie)
  • w zajęciach sportowych i wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi może brac udział maks. 250 osób
  • siłownie, kluby fitness, solaria: 1 osoba na 15 m kwadratowych

Od soboty 29 maja:

  • rusza nauka stacjonarna we wszystkich szkołach podstawowych i średnich

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *