Powiat pucki: nosimy maseczki? Nie wszyscy. Posypały się mandaty i kary dla 85 osób | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna: Powiat pucki w czerwonej strefie, więc policjanci z KPP Puck sprawdzali, czy na ulicach nosimy maseczki. Pierwsi mieszkańcy ziemi puckiej już z mandatami.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku prowadzili kolejne działania poświęcone zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiecie puckim. Od soboty, 10 października powiat pucki objęty został czerwoną strefą. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów mundurowi zwiększyli jeszcze bardziej intensywność swoich działań.

– Kontroli policjantów podlegały m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, miejsca organizacji wesel, skwery, parki, ale także środki komunikacji publicznej – wylicza rzecznik KPP Puck.

W trakcie interwencji mundurowi informowali o tym, jak ważne jest zakrywanie ust i nosa, a także powtarzali o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych niestosowania się do obowiązujących obostrzeń.

– Do działań weekendowych zadysponowany został także na terenie naszego powiatu samochód ze specjalnym nagłośnieniem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – wylicza rzecznik komendanta powiatowego policji w Pucku. – Policjanci za pomocą głośników znajdujących się w radiowozach przypominali również wszystkim o obowiązujących obostrzeniach.

Mundurowi nie musieli się specjalnie przepracowywać. Wystarczyło kilka policyjnych kontroli na terenie powiatu puckiego w miejscach najbardziej atrakcyjnych turystycznie, by przekonać się, jak wielu mieszkańców bagatelizuje zagrożenie związane z COVID-19 i nie nosi maseczek ochronnych.

Dlatego tym razem funkcjonariusze nie byli tak wyrozumiali i osoby, które mimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych lekceważyły obostrzenia musiały liczyć się z karą nie w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. 

W trakcie weekendowych działań w powiecie puckim mundurowi ukarali mandatami karnymi 85 osób oraz sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu w związku z naruszeniem ograniczeń dotyczących zasłaniania ust i nosa, kilkanaście  osób zostało pouczonych.  

Podczas weekendowych działań funkcjonariusze skontrolowali 25 placówek handlowych, kilkanaście pojazdów komunikacji zbiorowej oraz wszelkie miejsca gromadzenia się osób.

Policjanci nadal będą przeprowadzali kontrole na terenie naszego powiatu i wyciągali konsekwencje w stosunku do łamiących przepisy.

– Nie wystarczy posiadanie maseczki, należy nią jeszcze osłaniać nos i usta – podkreślają policjanci z KPP Puck. – Wyniki  działań pokazują, że mieszkańcy i turyści niestety nie stosuje się do obecnych obostrzeń.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Koronawirus nie zniknął. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Policja z Pucka sprawdzała, czy nosimy maseczki; posypały sę kary dla 85 osób | Nadmorska Kronika Policyjna:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *