Powiat pucki: na Wielkanoc 2021 zostańcie w domach, apelują policjanci z Pucka

Koronawirus w powiecie puckim nie odpuszcza, więc na Wielkanoc 2021 zostańmy w domu. – Przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny sposób walki z wirusem – mówi rzecznik KPP Puck.

R E K L A M A

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku prowadzą szereg działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w powiecie puckim. Akcje prowadzą sami, ale też są wspierani m.in. przez inspektorów sanepidu z Pucka, Straż Graniczną czy straże miejskie. Teraz mundurowi zaapelowali, by Wielkanoc 2021 w powiecie puckim spędzić w domach i w ten sposób nie narażać innych na potencjalne zakażenie się koronawirusem.

– Przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny sposób walki z wirusem. Wygaszenie epidemii jest możliwe tylko wówczas, gdy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo naszych dzieci, rodziców i dziadków w dużej mierze zależy od nas samych! Dlatego, zostańmy w domu!

Od końcówki marca 2021 policjanci z Pucka wzmogli swoje działania. Co ma oczywiście związek z wprowadzonymi przez rząd przedświątecznymi obostrzeniami.

– Przed nami Święta Wielkanocne, a w tle trzecia fala pandemii. Zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, to jedyny skuteczny sposób walki z wirusem – mówi rzecznik puckiej policji. – W trosce o nas wszystkich policjanci apelują o rozsądne podejmowanie decyzji w kwestii opuszczania miejsca zamieszkania.

Jeśli już opuścimy swoje domy, trzeba pamiętać m.in. o zakrywaniu usta i nos maseczką oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego.

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *