Powiat pucki. Krajowa Mapa Zagrożeń. Jak działała do połowy 2020 r.? Nadmorska Kronika Policyjna | WIDEO

383 miejsca i nieprawidłowości w powiecie puckim zgłosili użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń. Jak działa ona w powiecie puckim? Pół roku działania mapy w 2020 roku podsumowuje pucka policja.

Od początku 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku odnotowali 383 miejsca na terenie ziemi puckiej, które zostały naniesione przez internautów na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Krajowa Mapa cieszy się dużą popularnością – przyznaje rzecznik puckiej policji. – Mieszkańcy aktywnie informują policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA: Krajowa Mapa Zagrożeń:
fot. KPP PuckDo najczęstszych nieprawidłowości w powiecie puckim wskazywanych przez internautów od początku roku jest nieprawidłowe parkowanie – 165 zgłoszeń. Internauci nanieśli na mapie zgłoszenia dotyczące również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (61). Pojawiły się też sygnały dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na drogach powiatu puckiego (83).

Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony.

Jak zapewnia rzecznik KPP Puck, każdy sygnał naniesiony na Krajową Mapę Zagrożeń w powiecie puckim jest sprawdzany. Jeśli zostanie przez nich potwierdzony, trafia pod nadzór.

– Po potwierdzeniu sygnałów kwestie nieprawidłowych parkowań i bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze omawiają również na komisjach bezpieczeństwa ruchu drogowego – zapewnia oficer prasowy KPP Puck. – Pamiętajmy, że przez nasze źle zaparkowane pojazdy, np. po obu stronach jezdni lub w bramach wjazdowych do posesji, tarasujemy przejazd służbom ratunkowym lub mieszkańcom.

Puccy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji, czyli aktywnego nanoszenia miejsc, w których dochodzi do nieprawidłowości.

– Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – podkreśla rzecznik KPP Puck.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *