Powiat pucki: policjanci sprawdzali prędkość w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Zabrali prawko, sypnęli mandatami

Nadmorska Kronika Policyjna: blisko 40 mandatów wystawili policjanci z puckiej drogówki kierowcom, którzy przekroczyli prędkość. To była część ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”.

R E K L A M A

„Kaskadowy pomiar prędkości” to działania, które swoim zasięgiem objęły całą Polskę. A mundurowi sprawdzali, czy nie przekraczamy dozwolonych limitów na drogach zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

– Szczególnym nadzorem objęto m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowa KPP w Pucku.

Podczas działań puccy policjanci ujawnili 36 przypadków przekroczenia prędkości, za które kierujący zostali rozliczeni przez mundurowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– W tym zatrzymali jedno prawo jazdy – wylicza rzecznik puckiej policji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy “noga z gazu”, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

nadmorska kronika policyjna drogówka puck 2021

Fot. KPP Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *