Powiat pucki: Bezpieczny pieszy na naszych ulicach (2020). Akcja puckiej policji

Policjanci z Pucka przeprowadzą na ulicach powiatu puckiego działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”.

Pucka policja swoją akcję kieruje do pieszych, ale podstawowym celem działań ma być egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach.

– Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego – komentuje rzecznik puckiej policji.

Zwiększoną liczbę patroli w powiecie puckim spotkamy w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

– Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu – wyliczają policjanci z puckiej drogówki

Piesi podczas przechodzenia przez jezdnię nie powinni korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator pokazuje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.

Rowerzyści, mimo braku obowiązku, powinni korzystać z kasków i również zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez jezdnię. 

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *