Powiat pucki: Bezpieczny pieszy na naszych ulicach (2020). Akcja puckiej policji

Policjanci z Pucka przeprowadzą na ulicach powiatu puckiego działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”.

Pucka policja swoją akcję kieruje do pieszych, ale podstawowym celem działań ma być egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach.

– Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego – komentuje rzecznik puckiej policji.

Zwiększoną liczbę patroli w powiecie puckim spotkamy w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

– Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu – wyliczają policjanci z puckiej drogówki

Piesi podczas przechodzenia przez jezdnię nie powinni korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator pokazuje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.

Rowerzyści, mimo braku obowiązku, powinni korzystać z kasków i również zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez jezdnię. 

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *