Powiat pucki: akcja MOTOCYKLE (2020) drogówki z Pucka. Gdzie pojawią się patrole KPP Puck?

W powiecie puckim i na Pomorzu (3-4 lipca 2020) policjanci przeprowadzą działania „MOTOCYKLE”. To akcja wymierzona w kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień i niesprawnych technicznie motocykli.

Nadmorska Kronika Policyjna: Od jutra pomorscy policjanci rozpoczną dwudniowe działania pod nazwą „MOTOCYKLE”. Do akcji włączą się również puccy funkcjonariusze ruchu drogowego.

– Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie – wyjaśnia rzecznik puckiej policji.

Przypominamy, że jazda motocyklem jest bezpieczna, gdy kierowca posiada odpowiednie umiejętności, przestrzega prawa, kieruje pojazdem sprawnym technicznie i jest prawidłowo ubrany.

Należy także pamiętać, że motocyklista w przypadku zderzenia z samochodem nie posiada ochrony w postaci karoserii. Dlatego ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Widząc samochód, który stoi na drodze podporządkowanej, należy wziąć pod uwagę, że kierowca „puszki” nie zauważy motocyklisty.

– Jazda z prędkością umożliwiającą wyhamowanie lub skuteczne ominięcie przeszkody jest jedyną gwarancją na bezpieczny powrót do domu – przypomają funkcjonariusze puckiej drogówki.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *