Policja w powiecie puckim i koronawirus. Wzmagają kontrolę: sklepy, autobusy, maseczki

Nadmorska Kronika Policyjna. W powiecie puckim policja zapowiada wzmożone kontrole i sprawdzać będzie, czy nosimy maseczki. Nie nosisz? Licz się z mandatami, przestrzega policja.

R E K L A M A

Policjanci z powiatu puckiego każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa.

– Policjanci będą czuwać również nad naszym bezpieczeństwem i będą sprawdzać, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych przepisów – zapowiada mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Podczas patroli dzielnicowi będą sprawdzać, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.

Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. 

Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowania na koronawirusa i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Pamiętajmy, zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących przepisów.

mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci z Pucka apelują o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie nosa i ust oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości.

– Pamiętajmy, aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra – komentuje rzecznik puckiej policji.

Aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie przygotowanej przez polski rząd (JEST TUTAJ).

Policja z Pucka zapowiada wzmożone kontrole związane z koronawirusem:

fot. KPP w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *