Majówka w powiecie puckim (2021). Policja zapowiada wzmożone patrole. Cel: koronawirus

Pucka policja zapowiada weekendowe kontrole na majówkę 2021. Mundurowi KPP Puck koncentrować się będą na tym jak przestrzegamy  obowiązujących obostrzeń.

R E K L A M A

O bezpieczeństwo m.in. w sklepach, na deptakach oraz innych miejscach gromadzenia się mieszkańców i osób odwiedzających powiat pucki zadbają puccy mundurowi. To  kolejne wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Policjantów będzie można spotkać także w innych miejscach. Będą wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba interweniowania. 

– Tegoroczna majówka to również czas, kiedy w Polsce mamy stan epidemii i nadal obowiązują obostrzenia sanitarne – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W tych dniach na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miast oraz gminnych miejscowości.

Jakby tego mało, to krążyć będą też funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości. Tych patroli możemy spodziewać się na głównych trasach komunikacyjnych powiatu puckiego. 

Praca policji w czasie majówki 2021 w powiecie puckim będzie szeroko zakrojona. W czasie drogowych kontroli policjanci z puckiej drogówki zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę m.in. także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi osiedlowe, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży. 

Przede wszystkim jednak policja będzie zwracała uwagę czy przestrzegamy przepisów związanych z koronawirusowymi obostrzeniami.

– Usta i nos muszą pozostać zasłonięte na ulicy, placach, promenadach, bulwarach, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej) – wlicza rzecznik puckiej policji. – Kategorycznie zabrania się w tych miejscach zdejmowania maseczek w celu spożywania jakichkolwiek posiłków oraz napojów. Usta i nos mogą zostać odsłonięte tylko i wyłącznie w lesie, parku i na plaży. Przestrzeganie obowiązujących zasad ma na celu ochronę ludzkiego życia a ich lekceważenie spotka się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy policji!

Od samego początku puccy policjanci wspólnie z innymi służbami prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Podczas wspólnych akcji mundurowi kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach miasta, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej, m.in. pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania odpowiedniego odstępu od drugiej osoby. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzają też parki, skwery, rejon pasa nadmorskiego oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób.  

Pod bacznym okiem mundurowych pozostaje również branża hotelarska w powiecie puckim oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, straży miejskiej, straży pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *