Majówka w powiecie puckim (2021): policja podsumowała weekend. Mandaty sypały się ostro | ZDJĘCIA

Blisko 140 mandatów – to plon kontroli w trakcie majówki 2021 w powiecie puckim. Prowadzili je wspólnie policjanci z Pucka, sanepid i strażacy. Za co posypały się kary?

R E K L A M A

Majówka w powiecie puckim (2021) była w kratkę. I choć gości nie brakowało – było ich sporo, zważywszy na ilość ograniczeń – to niestety nie dopisała pogoda. Otwierająca przedłużony weekend sobota 1.05 była miła i słoneczna, ale już kolejne dni nie rozpieszczały ani mieszkańców, ani lokalnego biznesu, ani odpoczywających od pracy mieszkańców. Majowe tłumy mogły też liczyć na specjalną traktowanie ze strony puckiej policji.

Mundurowi z KPP Puck w końcówce kwietnia przypominali o stosowaniu się do obostrzeń i zapowiadali, że będą kontrolować, czy nosimy maseczki oraz jak przestrzegane są przepisy.

– Wzmożone kontrole trwają. Także w weekend majowy funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa oraz ust,  zachowania dystansu oraz egzekwowania obostrzeń przez restauratorów – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. –  Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. 

Na akcję majówka 2021 w turystycznym regionie zmobilizowano spore siły. Do pracy stawili się: dzielnicowi, policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Policjanci swoje działania koncentrowali głównie w pasie nadmorskim, centrach miast i tam, gdzie w przestrzeni publicznej mogło pojawić się zdecydowanie więcej osób.

Policjanci z Krokowej wspólnie ze Strażą Leśną patrolowali również teren nadleśnictwa Wejherowo.

– Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach, nie zapominając o osobach, które naruszają obowiązujące obostrzenia na parkingach leśnych – wyjaśnia rzecznik KPP Puck. – Pod bacznym okiem mundurowych znalazła się również branża hotelarska oraz restauracje.

W trakcie majówki w powiecie puckim policjanci kontrolowali obiekty turystyczne, gdzie policjanci zjawiali się z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku, straży miejskiej i straży pożarnej.

– Od piątku w związku z niestosowaniem się do panujących obostrzeń mundurowi na terenie powiatu puckiego ujawnili prawie 140 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – podsumowuje rzecznik puckiej policji.

Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości 1000 zł, funkcjonariusze mogą skierować do sądu wniosek o jej ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Nadmorska Kronika Policyjna | Kontrole w trakcie majówki w powiecie puckim:

Fot. KPP Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *