Koniec wakacji 2021 w powiecie puckim. Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe

Nadmorska Kronika Policyjna: ostatni tydzień wakacji 2021 nad morzem to m.in. wzmożone powroty do domów. Policjanci z powiatu puckiego planują ekstra kontrole na drogach. Czego możemy się spodziewać?

R E K L A M A

Podczas ostatniego weekendu sierpnia 2021 w powiecie puckim funkcjonariusze puckiej drogówki będą prowadzili wzmożone działania. Cel? Zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu na drogach, podczas intensywnych przejazdów związanych z powrotami z wakacji 2021 nad morzem

A te zaczęły się już w piątkowy, pochmurny i deszczowy poranek 27.08.2021.

– Mundurowi chcą przede wszystkim pomagać kierowcom i oddziaływać prewencyjnie — mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. – Już sama obecność mundurowych powoduje, że kierujący zdejmują nogę z gazu. Przed nami ostanie dni wakacji. Wspólnie zadbajmy o bezpieczny powrót dzieci do szkoły.

W trakcie ostatniego wakacyjnego weekendu na ziemi puckiej na naszych drogach pojawi się więcej policyjnych wozów. Będą te oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. 

Puccy mundurowi przypominają, że kierowca powinien zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dobre przygotowanie do jazdy, wypoczęty kierowca, zaplanowane przerwy i zdrowy rozsądek to warunki niezbędne do bezpiecznego powrotu z urlopu.

Policyjne kontrole na drogach powiatu puckiego. Czego się spodziewać?

Policjanci każdego zatrzymanego kierowcę przebadają na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. A do tego:

  • zwrócą szczególną uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa,
  • sposób przewożenia dzieci,
  • stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *