Darzlubie: wypadek autobusu PKS Gdynia

Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem autobusu. Do zdarzenia doszło (10 września 2020) na odcinku Darzlubie – Leśniewo. 

W czwartek (10 września 2020) około godziny 14.00 na odcinku ulicy Puckiej w Darzlubiu prowadzącej w kierunku Leśniewa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu, którym podróżowało kilkanaście osób. Na szczęście pasażerowie nie doznali poważniejszych obrażeń.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że 64 – letni kierowca autobusu zauważył jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy, który prawdopodobnie zjechał na jego pas ruchu.

Kierowca, chcąc uniknąć zderzenia, z pojazdem zjechał na pobocze i zahaczył o pień drzewa, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z puckiej drogówki, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch wahadłowy.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będą ustalane przez policjantów z puckiej komendy.

KPP Puck

Policja z Pucka apeluje do kierowców o ostrożność za kierownicą.

– Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych – podkreślają mundurowi z KPP Puck. – Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *