Bezpieczny Pieszy (2020) w powiecie puckim. Policyjne kontrole przy przejściach – kierowcy, uważajcie

Zmasowana akcja puckiej policji przy przejściach dla pieszych. W grudniu mundurowi przeprowadzą akcję Bezpieczny Pieszy 2020.

W piątek 18 grudnia 2020 puccy policjanci w powiecie puckim ruszą z akcją „Bezpieczny Pieszy”.

– Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz  przypomnienie, że osoby piesze są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi mają za zadanie reagować na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów.

Jakie przepisy najczęściej przekraczają kierowcy w powiecie puckim? Wśród tych mundurowi z Pucka wyliczają m.in. omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Policjanci będą reagowali na przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. 

Jesień 2020 na drogach powiatu puckiego. Policja ostrzega i radziPiesi w powiecie puckim. To: przechodzenie w miejscach zabronionych, niestosowanie się do sygnalizacji oraz wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

– Równie niebezpieczne jest wychodzenie na jezdnię zza przeszkody – podkreśla rzecznik puckiej policji. – Mundurowi będą egzekwować obowiązek używania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Należy pamiętać, że zasada ograniczonego zaufania powinna towarzyszyć pieszym i kierującym cały czas.  Podczas przechodzenia przez drogę należy oderwać wzrok od urządzeń elektronicznych i cały czas obserwować otoczenie.

NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *