Bezpieczna droga do szkoły w powiecie puckim. Drogówka kontra autobusy i kierowcy. Jakie efekty? | ZDJĘCIA

Pucka policja w akcji „Bezpieczna droga do szkoły” 2021. Drogówka z KPP Puck patroluje okolice szkół i przedszkoli. Policjanci sprawdzają też autobusy przewożące uczniów w powiecie puckim.

R E K L A M A

Policjanci w powiecie puckim od początku września rozpoczęli wzmożone działania pod kryptonimem Bezpieczna droga do szkoły (2021). W powiecie puckim celem mundurowych jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Puccy policjanci wzięli pod lupę również autobusy szkolne, w których dokonują wnikliwej kontroli stanu technicznego. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, ich uprawnienia do kierowania pojazdami.

– A ponadto wnikliwie sprawdzają stan techniczny autobusów, a w szczególności takich parametrów jak poprawność działania systemów kierowania i hamowania, stanu zużycia bieżnika opon, oświetlenia oraz dokonaniu sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych. Policjanci sprawdzają również, czy pojazdy posiadają niezbędne wyposażenie takie jak gaśnice, apteczki doraźnej pomocy, zbijaki do szyb i wyjścia ewakuacyjne jak również tabliczki informujące o przewozie dzieci

sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Jak na razie akcja „Bezpieczna droga do szkoły” 2021 w powiecie puckim przynosi dobre informacje.

– Wszystkie skontrolowane dotychczas autokary okazały się być sprawne, jednak policjanci w dalszym ciągu będą poddawali pojazdy kontroli w różnych częściach powiatu, by dzieci mogły podróżować bezpiecznie – zapewnia rzecznik puckiej policji.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów policjanci będą prowadzić takie kontrole w ramach działań własnych, jak i na wniosek rodziców czy dyrektorów szkół.

– Sprawność techniczna autobusu nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń – komentuje Monika Mularska.

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie puckim. Akcja puckiej policji:

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *