Zima 2021 w powiecie puckim: – Nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury – mówią policjanci z Pucka.
Śnieg, niskie temperatury oraz chłodne wiatry – tak ostatnio wygląda zima 2021 w powiecie puckim. To warunki, które mogą sprzyjać tragicznym zdarzeniom z udziałem osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, starszych czy – jak to ujmują policjanci z Pucka – incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.
Puccy funkcjonariusze policji apelują o przekazywanie informacji o każdej osobie, która potencjalnie może być zagrożona wychłodzeniem. Tu największa grupa ryzyka to bezdomni nocujący na klatkach schodowych, w wiatach śmietnikowych, pustostanach, piwnicach, czy też w altankach na terenie ogródków działkowych.
Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować czyjeś życie.
Łukasz Brzeziński, KPP Puck
– Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego 112 lub do najbliższej jednostki policji – apeluje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.
Rok w rok zima zbiera okrutne żniwo, więc i teraz policjanci z Pucka starają się zapobiec niepotrzebnym śmierciom. Jak podkreślają w KPP Puck, ważna jest prewencja. To ma pozwolić dotrzeć do każdego, kto będzie potrzebował pomocy zimą w powiecie puckim.
Policja z Pucka, zima 2021: pomoc bezdomnym
– Policjanci na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni – zaznacza rzecznik prasowy puckiej policji. – Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.
Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym a także innym wymagającym opieki.