Rafał Kownatke i Grzegorz Grzenkowicz z medalami w Olsztynie. A Anna Kownatke skakała wzwyż | ZDJĘCIA

Dobre zawody w Olsztynie zaliczyli Rafał Kownatke i Grzegorz Grzenkowicz. Nasi mastersi wracają z medalami. Podobnie jak Anna Kownatke, która wystartowała w nowej konkurencji.

R E K L A M A

Część ekipy Miotacze Puck – lekkoatletów uprawiających dyscypliny rzutowe – pojechała do Olsztyna, by tu walczyć na 31. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters (2021).

Grono nie było szerokie, bo na rzutniach pokazali się Rafał Kownatke i Grzegorz Grzenkowicz, a do tego na rozbiegu skoczni, pierwszy raz w karierze, stanęła Anna Kownatke (żona Rafała).

I zawodnikom z powiatu puckiego poszło dobrze, gdyż wrócili z garściami medali. W sumie było ich 5:

• złotych – 2
  • srebrnych – 2
  • brązowych – 1

Rafał Kownatke wygrał pchnięcie kulą (17.10 m). Z kolei w innej rzutowej konkurencji, rzucie młotem, też poradził sobie nieźle i zakończył ją na trzecim miejscu (41.13 m).

Grzegorz Grzenkowicz z Żelistrzewa dorobek medalowy ma jeszcze cenniejszy. Najpierw wygrał rzut dyskiem (36.80 m), później w pchnięcie kulą był drugi (13.36 m).

Anna Kownatke zaliczyła debiut w skoku wzwyż. I poszło naprawdę dobrze, bo w Olsztynie udało się wywalczyć srebrny medal. Aby stanąć na drugim stopniu podium, trzeba było przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną na wysokości 130 cm.