Wypadek w gminie Krokowa. Ciężarowy Star wjechał w dom w Górczynie. Mundurowi ustalili wstępną przyczynę

Do nietypowego wypadku doszło w małej wsi Górczyn w gminie Krokowa. Pojazd ciężarowy uderzył w budynek. Na szczęście dom jest niezamieszkały, a kierowca uszedł bez większego szwanku.

Wypadek w Górczynie z udziałem pojazdu ciężarowego oraz budynku z czerwonej cegły miał miejsce w poniedziałek, 25 września 2023 r. Do zdarzenia udali się strażacy z Pucka oraz Wierzchucina, a także policjanci i nadzór budowalny.

– O godzinie 9:01 zadysponowano naszą jednostkę do wypadku drogowego w Górczynie. Na miejscu zastano pojazd ciężarowy, który uderzył w budynek – informują w OSP Wierzchucino. – Zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz zabezpieczeniu budynku przed zawaleniem.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 61-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, jadąc ciężarowym starem w kierunku Białogóry, na łuku drogi uderzył w niezamieszkały budynek. Kierowca był trzeźwy.

– Jak wstępnie ustalili mundurowi, przyczyną zdarzenia była awaria przedniego zawieszenia – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został ranny.

Czytaj więcej na www.dziennikpucki.pl

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych, czyli zawody w budowaniu z piasku. To już kolejna edycja tego wydarzenia. Wśród nadmorskich kurortów, w których…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *