Tak wygląda świetlica wiejska w Karwieńskich Błotach Pierwszych: uroczyste otwarcie obiektu

Takiej świetlicy wiejskiej, jakiej doczekali się mieszkańcy Karwieńskich Błot Pierwszych, nie powstydziłby się nikt. Piękny, w pełni wyposażony obiekt za 2,2 mln zł będzie służył mieszkańcom przez długie lata.

Joanna Szynszecka, sołtys Karwieńskich Błot i Sławoszynka, a także radna w Radzie Gminy Krokowa, przy wsparciu ze strony radnych, wójta gminy Krokowa i mieszkańców, zebrała siły, i po wielu trudach (a łatwo nie było) dopięła na ostatni guzik nietuzinkową inwestycję na swojej ziemi.

– Z ogromną radością informujemy, że w połowie września (2023 r.) oddano do użytkowania nowy budynek świetlicy wiejskiej. Długo oczekiwany obiekt znajduje się w Karwieńskich Błotach Pierwszych (lub jak twierdzą niektórzy … w Sławoszynku). Na wykonanie inwestycji wydatkowano niemal 2,2 mln zł – poinformowało Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. – Oprócz nowoczesnego budynku wraz z wyposażeniem wykonano także drogę dojazdową z kostki betonowej. Zadanie sfinansowano w głównej mierze z pozyskanych środków programu rządowego „Polski Ład”.

Sołtys Szynszecka, mając poparcie mieszkańców, rady sołeckiej, a także Urzędu Gminy Krokowa, mogła wreszcie uroczyście otworzyć piękny, nowoczesny budynek, który będzie służył lokalnej społeczności przez długie lata. W piątek, 6 października 2023 r. mieszkańcy sołectwa, radni gminy Krokowa z wójtem Adamem Śliwickim na czele, ksiądz, realizatorzy inwestycji na zaproszenie Joanny Szynszeckiej spotkali się w nowej świetlicy w Karwieńskich Błotach Pierwszych, by wspólnie i uroczyście ją otworzyć.

Budynek został pobłogosławiony przez obecnego na wydarzeniu kapłana, a na gości czekały stoły zastawione pysznymi ciastami, jak i tradycyjnymi pajdami chleba ze smalcem. Były podziękowania, gratulacje i prezenty, a radości końca nie było – i miejmy na dzieję, że nie będzie, bo takiej świetlicy wiejskiej powstydzić się nie można.

– Mieszkańcy potrzebowali takiego miejsca – potwierdzają w Krokowskim Centrum Kultury w Krokowej. – To właśnie tu będą mogli organizować wydarzenia, zarówno te społeczne, jak i kulturalno-edukacyjne.

Na wydarzeniu obecny był także fotograf Zbyszek Heft, który uwiecznił to wyjątkowe wydarzenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Fotogaleria z uroczystości otwarcia nowej świetlicy wiejskiej w Karwieńskich Błotach Pierwszych (6.10.2023 r.):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *