Szkoła w Żarnowcu. Dzielnicowa z odblaskami odwiedziła uczniów | ZDJĘCIA

Wczoraj dzielnicowa z komisariatu w Krokowej spotkała się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego i wręczyła odblaskowe gadżety.

O dzielnicowych mówi się, że to policjanci pierwszego kontaktu. Niewątpliwie są oni najważniejszym ogniwem łączącym policję ze społeczeństwem.

To funkcjonariusze, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Ich głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym.

Od wielu lat puccy policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wczoraj dzielnicowa z Komisariatu Policji w Krokowej spotkała się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w Żłobku w Wierzchucinie oraz w Szkole Podstawowej w Żarnowcu.

– W trakcie spotkania policjantka pomagała maluchom zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa na drodze w teorii i praktyce – relacjonuje rzecznik puckiej policji. – Przypomniała między innymi o tym, że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i do czego służy sygnalizacja świetlna.

Policjantka przestrzegała, iż nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Zwróciła również uwagę, że po zmierzchu należy mieć na sobie odblaskowe elementy, a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

– Na zakończenie spotkania dzielnicowa wręczyła wszystkim dzieciakom odblaskowe gadżety oraz opowiedziała o zawodzie policjanta – opowiada rzecznik KPP Puck.

Zgodnie z przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Policjantka z Krokowej odwiedziła dzieci w Wierzchucinie i Żarnowcu | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *