Plaża w Dębkach, wejście nr 19. Mercedesem chciał dojechać nad brzeg Bałtyku. Jest mandat dla Bułgara | ZDJĘCIA

Mercedesem po plaży w Dębkach – na taką przejażdżkę w listopadzie 2022 wybrał się kierowca z Bułgarii. Auto zakopało się w pisaku, a turysta dostał mandat. I stał się hitem internetu.

Mieszkańców i sympatyków Dębek czwartkowy ranek, 10 listopada 2022 r. najpierw postawił w stan alertu, a potem rozbawił kierowca osobowego mercedesa, który zakopał się swoim ciężkim osobowym autem na plaży w Dębkach. Mężczyzna próbował sam wyjechać z bałtyckiego wybrzeża, ale okazało się, że nie da rady.

Zmagania z piaskiem można było śledzić za pośrednictwem internetowych kamer i przy okazji kibicować pechowemu kierowcy. Ostatecznie auto z plaży w Dębkach musiała wyciągnąć koparka.

W międzyczasie policjanci otrzymali zgłoszenie i nielegalnym wjeździe na plażę. Mundurowych poinformowali pracownicy Urzędu Morskiego. Gdy policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej przyjechali na miejsce, po kierowcy zakopanego mercedesa na plaży w Dębkach nie było już śladu.

Mundurowi przepuścili dane auta przez swoje systemy, namierzyli właściciela i wystawili wezwanie, by stawił się przed policją. Jak się okazało, długo czekać nie musieli, bo 22-letni Bułgar – który przyjechał mercedesem na niemieckich numerach – błyskawicznie pojawił się w Komisariacie Policji w Krokowej.

– Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 500 zł  – mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. Gdyby kierowca wezwanie zignorował, sprawa trafiłaby do wyższej instancji. Ty wymiar kary byłby dużo wyższy. – Nakładana jest przez sąd i wynosi nawet 5 tys. zł.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy w powiecie puckim na plażę wjechał samochód. W maju 2013 roku na plaży w Dębkach pojawił się terenowy samochód. Też zakopał się, ale pomogli koledzy, którzy przyjechali innym terenowym autem.

Hitem jednak była akcja z plaży we Władysawowie i autem, które z włączonym silnikiem rano stało na piasku (lipiec 2021). Kierowca Toyoty Yaris z wypożyczalni Panek nie mogąc wydostać się z piasku, zostawił kluczyki w środku i uciekł.

R E K L A M A

Mercedesem wjechał na plażę w Dębkach | ZDJĘCIA

Foto. Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *