Powiat pucki: patrole policji i leśników lasach. Szukają ognisk i nielegalnych zgromadzeń | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna. Planujesz wiosną 2021 ognisko w lesie lub imprezę z dala od wścibskich oczu? Uważaj na wspólne patrole policji z Krokowej oraz Nadleśnictwa Wejherowo.

R E K L A M A

Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej oraz leśnicy Nadleśnictwa Wejherowo na wspólnych patrolach w powiecie puckim na wiosnę 2021. To pokłosie ostatnich policyjnych akcji w Polsce, gdy mundurowi nakryli lub dostali informację o nielegalnych imprezach zorganizowane w czasie obostrzeń w w Rudzie Śląskiej (dzielnica Kochłowice) i na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Gdynią i Gdańskiem Wrzeszczem.

Przypominamy o obowiązku zakrywania przy użyciu maseczki ust i nosa oraz zachowaniu dystansu społecznego.

mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Wspólne patrole w powiecie puckim wystartowały na początku kwietnia 2021. W czwartek funkcjonariusze KPP Puck oraz leśnicy przeprowadzili działania na terenach leśnych gminy Krokowa.

– Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w obszarach leśnych pod kątem ujawniania osób, które nie stosują się do obowiązujących obostrzeń oraz, które nielegalnie rozpalają ogniska czy organizują spotkania – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Policjanci i leśnicy m.in. będą sprawdzać, czy w lasach nie palimy nielegalnych ognisk, które niszczą ściółkę leśną. A dodatkowo także, czy w lasach powiatu puckiego nie odbywają się nielegalne spotkania. Przy okazji mundurowi z posterunku w Krokowej zwrócą uwagę na osoby, które naruszają obowiązujące obostrzenia.

Wspólne patrole policji z Krokowej i leśników z Nadleśnictwa Wejherowo:

.

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *