W Parszczycach zabrali prawko 67-latkowi. Jechał ponad 100 km na godzinę

Mandat i utrata prawa jazdy dla 67-letniego kierowcy, który przez Parszczyce (gmina Krokowa) jechał z prędkością 111 km/h. Ograniczenie przekroczył o 61 km – wylicza rzecznik puckiej policji.

Wczoraj, 8 października około godziny 11.30 policjanci wydziału ruchu drogowego z puckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 67-letniego kierującego, który w terenie zabudowanym w Parszczycach, kierował audi z prędkością 111 km/h.

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Funkcjonariusze ukarali go za to mandatem karnym.

– Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 67-letni mieszkaniec Wejherowa pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące – wyjaśniają w KPP Puck.

Mundurowi z Pucka przypominamy, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych nie tylko w powiecie puckim.

Kierowcy muszą pamiętać, że jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest bardzo niebezpieczna, a przede wszystkim nieodpowiedzialna.

– Niestety zdarza się, że kierowcy nie uświadamiają sobie, że prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym ustalono, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – komentuje rzecznik puckiej policji.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *