Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu prosi o 1% Twojego podatku. Jak pomóc siostrom?

Siostry z Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu proszą o odpis podatkowy. – Fundusze te będą przeznaczone na budowę Zacisza św. Benedykta – deklarują zakonnice.

R E K L A M A

Do końca kwietnia 2021 musimy rozliczyć się z podatku, a przy okazji też możemy podarować 1% podatku wybranej organizacji lub stowarzyszeniu. Nie tracimy przy tym nic, bo jeśli wskażemy celu, nasze pieniaze – poprzez Urząd Skarbowy w Pucku – trafią do kasy państwa.

Z kolei fundusze przekazane na wybrany cel – klubowi sportowemu, stowarzyszeniu tanecznemu… – pomogą jego działaczom w rozwoju. Z taką też intencją o 1% podatku proszą zakonnice z Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu.

– Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę! Odwdzięczamy się modlitwą! – zapewniają benedyktynki.

Wspierając nas w ten sposób, pomożecie w sfinansowaniu remontów naszego prastarego klasztoru. Remonty to jedna sprawa, ale także marzy nam się nowy Dom Gości na terenie Opactwa, gdyż obecny wymaga gruntowej przebudowy: brakuje w nim wystarczającej ilości pokoi, łazienek. Chcemy go nazwać: Zacisze św. Benedykta. Potrzeba jest ogromna! Świadczy o tym tak wielkie zainteresowanie możliwością pobytu u nas w klimacie ciszy i odosobnienia, odprawienia rekolekcji czy skupienia. Wierzymy, że z Waszą pomocą się uda!
Z serdeczną wdzięcznością polecamy w codziennej modlitwie naszych Dobroczyńców: Racz Panie błogosławić wszystkim, którzy w duchu Twojej miłości śpieszą nam z pomocą. Amen

Jak pomóc zakonnicom z Żarnowca?

W formularzu rozliczeniowym w rubryce: numer KRS trzeba wpisać: 0000380607, koniecznie z dopiskiem OPACTWO ŻARNOWIEC. Jeśli tego nie zrobimy, podatkowy odpis nie trafi do Żarnowca.

Benedyktynki stosunkowo od niedawna mogą pozyskiwać fundusze w ten sposób. Wszystko za sprawą  Stowarzyszenie „Nasz Starogard”, które w swych zadaniach statutowych objęło Opactwo swoją opieką. 

Przypomnijmy, że w Żarnowcu trwa „Remont 100-lecia”, współfinansowany m.in. dzięki unijnym dotacjom. . Prace objęły remont skarbca, krużganków, elewacji klasztoru i jego odwodnienie. Skarbiec także został niedawno udostępniony do zwiedzania.

Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu – prace renowacyjne:

Fot. Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *