Kłanino. Poszukiwania zaginionego 76-latka i zadziwiający finał akcji ze strażakami, psem i dronem | ZDJĘCIA

Nieoczekiwany finał szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej w Kłaninie, gdzie zaginął 76-letni mężczyzna. W ślad za nim ruszyli strażacy z powiatu puckiego, policjanci, pies oraz dron.

R E K L A M A

76-latek z Kłanina zaginął w środowy wieczór. Poszukiwania ruszyły ok. godz. 22.40, gdy ustalono rysopis zaginionego. W akcję zaangażowali się policjanci z powiatu puckiego z ich psem, 8. ratowników Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni (z ich ambulansem i dronem), druhowie z OSP Sławoszyno, OSP Karwia, OSP Starzyno.

– Do naszych zadań należało przeszukanie kompleksów leśnych w rejonie zamieszkania zaginionego – relacjonują członkowie ekipy POPR w Gdyni.

Przełom nastąpił ok. godz. 2.30, gdy jeden z ratowników POPR natknął się na mężczyznę, który znajdował się… w pobliskiej stodole.

– Po odnalezieniu poszkodowany został zbadany w naszym ambulansie a następnie przekazany policji – informują ratownicy.

Policja z Pucka apeluje do wszystkich, by zadbać o ludzi starszych, nie tylko swoich najbliższych. Mundurowi podpowiadają rozwiązania, z których można skorzystać.

– Profilaktyką dla wielu niebezpiecznych sytuacji, na które mogą być narażeni nasi seniorzy, będzie zaopatrzenie naszego bliskiego w akcesoria mogące na przykład ułatwić ustalenie miejsca jego przebywania czy przynajmniej identyfikację w przypadku odnalezienia przez policję lub inne osoby trzecie. Można osobie starszej sprezentować zegarek z funkcją gps, zadbać, aby zawsze miała przy sobie telefon komórkowy, włożyć kartkę z adresem i numerem kontaktowym (najlepiej wszyć w ubranie tak, aby nie została zgubiona lub wyrzucona).

mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Kłanino. Poszukiwania zaginionego 76-latka | ZDJĘCIA

Foto. Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *