Karwieńskie Błota: włamanie do budki ratowników. Sprawcy zabrali m.in. torbę ratowniczą R1

Nadmorska Kronika Policyjna: Bezczelna kradzież na plaży w Karwieńskich Błotach. Ktoś włamał się do budki ratowników i ukradł sprzęt, w tym torbę R1.

R E K L A M A

Kradzież z włamaniem do budki ratowników w Karwieńskich Błotach miała miejsce nocą z 13 na 14 lipca. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło pomiędzy godzinami 3 a 4.

– Sprawcy wyłamali kłódkę zabezpieczającą drzwi do budki, skąd skradli torbę ratowniczą R1 oraz sprzęt ratowniczy – mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Śledczy z KPP Puck mają zająć się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia, by jak najszybciej odzyskać tak bardzo potrzebny ratownikom sprzęt do ratowania życia i zdrowia.

Jak podkreślają mundurowi, praca ratowników bez niego jest niemożliwa, dlatego stanowisko ratownicze w Karwieńskich Błotach przy wejściu nr 11 jest nieczynne.

Policjanci i ratownicy apelują: jeżeli posiadasz informacje mogące pomóc w odzyskaniu sprzętu, skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Pucku pod numerem tel.: 47 742 52 22, lub pod numerem alarmowym 112.

Karwieńskie Błota. Ratownikom na plaży skradziono m.in. torbę R1:

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *