Gmina Krokowa będzie rozwijać strefy przemysłowe. Wójt Adam Śliwicki dostał na to ponad 43 miliony złotych od rządu | ZDJĘCIA, WIDEO

Krokowa dostanie 43,1 mln zł. z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Symboliczny czek z rąk premiera Mateusza Morawieckiego odebrał wójt Adam Śliwicki.

W Warszawie przekazano kolejny zastrzyk pieniędzy dla samorządów. Fundusze trafią m.in. do gminy Krokowa przekazane zostaną w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

W sumie do polskich gmin, powiatów i województw trafi blisko 5 mld zł.

– Niezwykle istotną cechą rządowego Programu Inwestycji Strategicznych jest równomierność rozwoju. Polska to nie tylko wielkie aglomeracje, ale mniejsze miasta, miasteczka i wsie – one też mają się rozwijać i być magnesem dla nowych inwestycji – mówił premier Matusz Morawiecki. – Nasz ambitny program rozwoju ma sprawić, że Polska stanie się jedną, wielką, atrakcyjną dla inwestorów, specjalną strefą ekonomiczną!

Wśród beneficjentów znalazła się m.in. gmina Krokowa. Po pieniądze do Kancelarii Premiera pojechał wójt Adam Śliwicki.

I wracał naprawdę zadowolony, bo gmina dostała 43,1 mln złotych na przebudowę drogi gminnej nr 108006G wraz z budową ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 213, drogi powiatowej nr 1526G oraz drogi gminnej 108006G.

– Wracam właśnie z Warszawy z kolejnym sukcesem naszego samorządu! – skomentował na swoim fanpejdżu wójt Adam Śliwicki. – Miałem zaszczyt w imieniu gminy Krokowa odebrać z rąk premiera Mateusza Morawieckiego kolejne dofinansowanie. Tym razem ogromna kwota (ponad 43 miliony złotych!!!) na rozwój stref przemysłowych. Bardzo mnie ta informacja cieszy, bo to inwestycja, na którą czekamy od dawna. Teraz już (oby) z górki.

R E K L A M A

Krokowa dostanie pieniądze w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Foto. Adam Śliwicki, Mateusz Morawiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *