Dzień Ziemniaka w Sławoszynie. To były wykopki jak za dawnych lat i początek nowej, cyklicznej imprezy w gminie Krokowa | ZDJĘCIA

Dzień Ziemniaka w Sławoszynie: sołtys Karolina Majcher zaprosiła swoich mieszkańców na zbiór kartofli. Wykopki w Sławoszynie przeprowadzono tak ja za dawnych czasów.

R E K L A M A

Szczególnymi gośćmi Dnia Ziemniaka w Sławoszynie (21 września 2021) byli najmłodsi mieszkańcy sołectwa, którym kieruje Karolina Majcher. Maluchy z opiekunami ruszyły na pole, by wziąć udział w wykopkach, czyli ręcznej zbiórce ziemniaków – prosto z pola.

Wszystkich an to dziś coraz bardziej nietypowe wydarzenie zaprosili wspólnie sołtys Karolina Majcher oraz Rada Sołecka Sołectwa Sławoszyno.

Uczestnicy pierwszego Dnia Ziemniaka w Sławoszynie spotkali się przy Domu Kultury w Sławoszynie. Swojego pola na potrzeby wykopków użyczył Witold Goyke, sławoszyński rolnik.

Wykopki w Sławoszynie nie były czysto towarzyską imprezą, bo trzeba było się natrudzić z wyzbieraniem bulew, ale także wytrwać w padającym momentami deszczu.

– Pomimo deszczowej pogody nie brakowało chętnych do zbierania tegorocznych plonów. Dzień Ziemniaka okazał się świetną formą integracji społecznej, podczas której najmłodsi mogli bliżej poznać codzienną pracę rolnika, a starsi przypomnieli sobie, jak kiedyś wyglądała praca na wsi.

mówi sołtys Sławoszyna

Pierwsza tego typu impreza w Sławoszynie była udana, zwłaszcza że organizatorzy zadbali o to, by na zmęczonych i lekko zziębniętych uczestników czekał posiłek. Dzień Ziemniaka w Sławoszynie na pewno nie zakończy się na pierwszej edycji.

– Myślę, że wydarzenie wpisze się już na stałe w kalendarz wydarzeń sołeckich – mówi sołtys Karolina Majcher.

Po wykopkach na uczestników sławoszyńskiego wydarzenia czekał wspólny posiłek (ciepły oraz słodki!) a także zabawa przy ognisku.

– Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciakom za super zabawę! – podsumowuje Karolina Majcher. – Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Witolda Goyke i pana Grzegorza Krefta za pomoc w organizacji. Dziękujemy też Zbyszkowi Heftowi za uwiecznienie tego wydarzenia na zdjęciach.

Dzień Ziemniaka w Sławoszynie (2021)

Fot. Zbyszek Heft

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *