4. Motocyklowy Rajd Piaśnicki (2021). Oddali hołd pomordowanym przez hitlerowców | ZDJĘCIA, WIDEO

Motocyklowy Rajd Piaśnicki (2021) już po raz czwarty dotarł do polowego ołtarza w lasach Piaśnicy. Do wspólnego przejazdu motocyklistów zaprosił Marcin Drewa.

R E K L A M A

Motocyklowy Rajd Piaśnicki to organizowane od czterech spotkanie motocyklistów z Pomorza – głównie powiatu wejherowskiego i powiatu puckiego, choć dołączyć może każdy zmotoryzowany.

Celem wyprawy z Wejherowa do lasów Piaśnicy lat jest oddanie hołdu Polakom, którzy zostali tu zamordowani w czasie II wojny światowej. Według różnych źródeł, życie stracić miało tu od 12 do 14 tysięcy osób, w tym przedstawicieli elity politycznej, gospodarczej i kulturalnej tej części Pomorza.

Motocyklowy Rajd Piaśnicki rozpoczyna się w Wejherowie, skąd kawalkadą ruszają uczestnicy spotkania, które organizuje Marcin Drewa.

To jest miejsce refleksji, pamięci i kształtowania tożsamości, polskiej tożsamości. To właśnie tu nad grobami przodków, świadomość podpowiada wolnym ludziom na swych niezwykłych maszynach, ile ta wolność znaczy i jak ją trzeba pielęgnować.

Marcin Drewa

Motocyklowy Rajd Piaśnicki (2021)

Fot. Zbyszek Heft

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *