Wypadek w Pierwoszynie: ciężarówką na przejściu potrącił seniorów, m.in. na wózku inwalidzkim (2.03.2022) | ZDJĘCIA

Szokujący wypadek w Pierwoszynie. 74-letni seniorzy pod kołami ciężarówki podczas pokonywania przejścia. Samochód najechał m.in. na wózek inwalidzki.

R E K L A M A

Wypadek w Pierowoszynie (2.03.2022) wydarzył się na krzyżówce ulicy Kaszubskiej i Rumskiej w godzinach przedpołudniowych. Sytuacja była ciężka.

– Otrzymaliśmy zawiadomienie, że na skrzyżowaniu w Pierwoszynie, doszło do potrącenia dwóch osób, które zostały uwięzione pod pojazdem – mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Do gminy Kosakowo zadysponowano spore siły strażaków: JRG Puck, JRG Gdynia oraz miejscową OSP Kosakowo. Zanim jednak ratownicy przybyli na miejsce, seniorów z Pierowszyna spod kół ciężarowego Mercedesa wyciągnęli świadkowie zdarzenia.

Jak mówią mieszkańcy gminy Kosakowo, przed pasami na ul. Kaszubskiej w Pierowszynie – przed wypadkiem – zrobił się korek. Zanim kierowca ciężarówki zdążył ruszyć, na przejściu miała się znaleźć para 74-latków: mężczyzna i kobieta, która pchała wózek inwalidzki. Zdaniem kosakowian, kierowca miał nie zauważyć pieszych, którzy znaleźli się w jego martwym punkcie.

Wstępnie policjanci z ruchu drogowego KPP w Pucku potwierdzają część doniesień mieszkańców. 57-letni kierowca ciężarówki (był trzeźwy) potrącił na przejściu dla pieszych 74-letnia kobietę oraz 74-letniego mężczyznę.

– Oboje trafili do szpitala – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Niezbędna okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował w Pierowszynie.

Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierowcy ciężarówki. Teraz wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy zajmą się śledczy.

Wypadek w Pierwoszynie: ciężarówką na przejściu potrącił seniorów (2.03.2022) | ZDJĘCIA

Foto. Marcin Buchna, KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *