TosięMusiUdać w Kosakowie. Zebrali 9 milionów! | ZDJĘCIA, WIDEO

Na Kosakowskiej Górce odbył się finał akcji pomocy małej gdyniance. TosięMusiUdać to skuteczna akcja. W pięć miesięcy zebrano ok. 9 milionów złotych! Teraz może rozpocząć się leczenie Antoniny Popławskiej.

Dokładnie we wtorek, 29 września 2020 licznik na stronie zbiórki pieniędzy dla Tosi z Gdyni osiągnął 100%.

– Co oznacza, że udało się zebrać ponad 9 mln złotych na leczenie Antoniny Popławskiej! – komentuje Andrzej Śliwiński z sołectwa Kosakowo. – Wieczorem mała Tosia wraz z rodzicami, ekipa TosięMusiUdać, darczyńcy i wolontariusze spotkali się przy Kosakowskiej Górce, aby świętować ten wielki sukces!!!

Choć Tosia jest mieszkanką Gdyni, to właśnie w gminie Kosakowo niespełna 2-letniej dziewczynce pomagano z całych sił.

Akcję pomocy swoim honorowym patronatem objął wójt Marcin Majek.

On też był obecny podczas uroczystego finału zbiórki w Kosakowie.

– Jak na początku usłyszałem o kwocie 9 milionów, to przyznam szczerze, że mnie zmroziło. A dziś jesteśmy w takim momencie, gdy możemy powiedzieć: tak, udało się dla Tosi! – mówił Marcin Majek.

W gminie Kosakowo odbyły się dwa festyny na rzecz Tosi (w samym Kosakowie oraz w Rewie), a lokalna ekipa TosięMusiUdać pomagała też podczas podobnej imprezy w Rumi.

Po co aż 9 milionów złotych dla Tosi z Gdyni? Dziewczynka ma SMA (rdzeniowy zanik mięśni ) typu 2. Nie pozbędzie się jej do końca życia, ale kosztowna terapia genowa, daje szansę w miarę normalnego funkcjonowania w dalszych latach swojego życiu.

To właśnie terapia ma pochłonąć ponad 10 milionów złotych. Leki sprowadzone będą z USA, choć leczenie odbywać się będzie w Polsce, w Lublinie.

TosięMusiUdać w Kosakowie – akcja charytatywna i jej finał w Kosakowie | fot. TosięMusiUdać, Andrzej Śliwiński:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *