Sztorm Kosakowo wrócił na treningi po koronawirusowej przerwie (2021) | ZDJĘCIA

Wreszcie na murawie. Sztorm Kosakowo w lutym 2021 mógł rozpocząć regularne treningi. – Czekają Nas nietypowe przygotowania, ale musimy sobie jakoś poradzić – komentują w klubie z gminy Kosakowo.

R E K L A M A

Powrót na boisko możliwy był dzięki ministerialnym decyzjom, więc w połowie lutego 2021 kluby piłkarskie z powiatu puckiego mogły rozpocząć regularne ćwiczenia. W Sztormie Kosakowo odmrożenie przyjęto z entuzjazmem.

– Od razu rozpoczęliśmy 3 jednostkami w tygodniu oraz po dwa sparingi w weekendy (z podziałem na pierwszą i drugą drużynę) – komentują w klubie z gminy Kosakowo. – Czekają Nas nietypowe przygotowania, ale musimy sobie jakoś poradzić.

Na zajęciach frekwencja jest bardzo dobra, bo przychodzi po 25-30 graczy. Piłkarze Sztormu ćwiczenia mają wszechstronne. M.in. łączone są ze szkoleniowcami od przygotowania motorycznego i bramkarzy.

Staramy się nadrobić miniony czas. Dlatego też sparingi gramy z wymagającymi zespołami z równoległej V ligi, ale i mamy dwóch przeciwników z ligi wyżej.

Czasu na przygotowania nie zostało dużo, bo pierwszy mecz ligowy w 2021 roku Sztorm Kosakowo rozegra w sobotę 6 marca. Rywalem będzie wyżej notowana Sopocka Akademia Piłkarska.

Przez zimę 2021 klub się wzmocnił pięcioma nowymi graczami.

– Trener ma nadzieję, że każdy odegra ważną rolę w zespole oraz będzie to sprzyjało zdrowej rywalizacji – komentują w Kosakowie. Na każdej pozycji ma min. dwóch zawodników, z których każdy musi walczyć o wyjściowy skład.

Sztorm Kosakowo na wiosnę 2021 ma sporo wyzwań. W V lidze Pomorza ekipa z boiska na Złotych Piaskach jest w strefie spadkowej i zajmuje 15. miejsce (na 18 grających zespołów). Do bezpiecznej, 13. lokaty brakuje aż 7 punktów.

– Wszyscy wiemy jak ciężka przed Nami runda, ale mamy wspólny cel – wywalczenie utrzymania w V lidze – komentują na klubowej stronie działacze. – Ta świadomość dodatkowo Nas mobilizuje.

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *