Bezpieczna gmina Kosakowo. Jest sygnalizacja świetlna w Dębogórzu (ul. Pomorska) i w Pierwoszynie (skrzyżowanie Wiśniowej i Kaszubskiej) FOTO

Za dwa miliony złotych wybudowano sygnalizację świetlną w gminie Kosakowo. Światła funkcjonują w Dębogórzu oraz Pierwoszynie. Mają poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Oficjalnie kolejna sygnalizacja świetlna w gminie Kosakowo została włączona w piątek 14.10.2022. Światła zlokalizowano przy dwóch skrzyżowaniach.

– Bezpieczne przejścia funkcjonują przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębogórzu (ul. Pomorska) oraz przy skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Kaszubskiej w Pierwoszynie – informują w Urzędzie Gminy Kosakowo.

Inaugurację systemu bezpieczeństwa przeprowadzili wspólnie Halina Foltynowicz – dyrektor ZSP w Dębogórzu oraz wicestarosta powiatu puckiego Tomasz Herrmann.

To była wspólna inwestycja w powiecie puckim.

– Zadania były realizowane wspólnie przez Powiat Pucki i Gminę Kosakowo – komentuje wójt Marcin Majek. – Wartość wszystkich prac to blisko 2 mln.

Przypomnijmy, że to kolejne inwestycje, dzięki którym w gminie Kosakowo podnoszone jest bezpieczeństwo pieszych. Niemal rok temu, m.in. w Dębogórzu (ul. Rzepakowa) pojawiły się nowe lampy.

R E K L A M A

Nowa sygnalizacja świetlna w Dębogórzu oraz w Pierwoszynie | ZDJĘCIA

Foto. Gmina Kosakowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *