Remonty dróg w gminie Kosakowo. Będą prace na trasie z Suchego Dworu do Dębogórza | ZDJĘCIA

Gmina Kosakowo poprawia stan swoich jezdni. – Realizacja drogi z Suchego Dworu do Dębogórza wkracza w najważniejszą fazę – zakomunikował wójt Marcin Majek.

R E K L A M A

Pierwsze dobre wiadomości dla mieszkańców Dębogórzaulic Chmielnej i Paska – nadeszły w kwietniu 2021, gdy ukazała się lista zadań objętych dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wówczas gmina Kosakowo znalazła się na pierwszym miejscu na liście rezerwowej z dofinansowaniem w wysokości 8.780.160 zł.

Dla Kosakowa oznaczało to zielone światło dla drogowej inwestycji. W październiku realizacja drogi z Suchego Dworu do Dębogórza wkroczyła w najważniejszą fazę.

– Właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę ul. Chmielnej i Gronowej w Dębogórzu i ul. Paska w Suchym Dworze – poinformował na swoim Facebooku wójt Marcin Majek.

Firmę, która wykona prace, powinniśmy poznać na początku listopada 2021 r. Te powinny zakończyć się w 2023 r.

– Cała inwestycja wyznaczy nową oś komunikacyjną i w znaczący sposób usprawni ruch drogowy w Gminie Kosakowo – podkreśla Marcin Majek.

Gmina Kosakowo: będą remontować i przebudowywać drogi (wizualizacje)

fot. Marcin Majek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *