Przedszkole w Pogórzu: rozpoczęli budowę. W gminie Kosakowo wmurowali kamień węgielny | ZDJĘCIA

Przedszkole w Pogórzu nabiera kształtów. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budynek, który kosztować będzie ok. 22 milionów. W roku szkolnym 2024/2025 miejsce znajdzie tu ok. 200 dzieci.

Gminne przedszkole w Pogórzu to jedna z tych inwestycji w gminie Kosakowo, na które czekało sporo mieszkańców. Zwłaszcza tych, którzy tutaj znaleźli swoje nowe miejsce i założyli rodziny. Budowa się rozpoczęła, a w październiku 2022 wmurowano kamień węgielny. Jednak na oficjalne otwarcie przedszkola trzeba będzie poczekać do roku szkolnego 2024/2025.

– W opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny rankingach gmina Kosakowo, w skali całego kraju, ma drugi co do wielkości przyrost liczby mieszkańców. Dookoła tej inwestycji widzimy nowe budownictwo, które zamieszkują młode rodziny z małymi dziećmi. To świadczy o tym jak ważna jest ta inwestycja. Wierzymy, że budowa tego przedszkola w Pogórzu jak i placówki w Mostach na dłuższy czas wyczerpie potrzeby gminy Kosakowo w zakresie zabezpieczenia dzieciom miejsc do nauki wczesnoszkolnej – mówił wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek.

W przedszkolu w Pogórzu przeznaczony będzie dla ok. 200 dzieci (dla 8 oddziałów przedszkolnych) lub 190 dzieci (dla 6 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziałów żłobkowych). Budynek będzie miał wysokość 10 m ze skrzydłem bocznym. To dwukondygnacyjny obiekt z poddaszem nieużytkowym.

Na parterze znajdą się m.in. sala wielofunkcyjna oraz pomieszczenia techniczne. W placówce zaprojektowano 2 sale wielofunkcyjne żłobkowe, z możliwością wykorzystania ich również jako przedszkolne oraz 6 sal przedszkolnych, pomieszczenia biurowe, terapeutyczne, higieniczno-sanitarne, salę wielofunkcyjną, zaplecze kuchenne, techniczne oraz magazynowe.

To nie jedyne nowe przedszkole w gminie Kosakowo.

– W lutym br. rozpoczęła się również budowa publicznego przedszkola w Mostach, które będzie do dyspozycji najmłodszych już od jesieni 2023 roku – przypominają w Urzędzie Gminy Kosakowo.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola gminnego w Pogórzu | ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior

W Pogórzu podpisano akt erekcyjny, który sygnowali:

  • doradca wojewody pomorskiego Ireneusz  Szweda,
  • starosta pucki Jarosław Białk,
  • wójt gminy Kosakowo Marcin Majek,
  • przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Andrzej Śliwiński,
  • sołtys wsi Pogórze Adam Pałasz,
  • dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogórzu Rafał Juszczyk,
  • prezes firmy Marbud Sp. z o.o. Ryszard Marcinkiewicz,
  • proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Gdyni ks. prałat Stefan Pasternak.

Włożony do tuby dokument został wmurowany w posadzkę parteru przy głównym wejściu do budynku przedszkola w Pogórzu. 

R E K L A M A

Tak będzie wyglądało przedszkole gminne w Pogórzu. Zobacz WIZUALIZACJE | ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *