Powiat pucki, koronawirus: policja i sanepid z Pucka kontrolują sklepy i klientów. Efekt? | ZDJĘCIA

Funkcjonariusze policji z Pucka i sanepidu w galeriach handlowych w powiecie puckim. Mundurowi sprawdzają, czy i jak klienci oraz pracownicy zasłaniają twarz i stosują się do wszystkich zasad związanych z koronawirusowymi przepisami.

Uwaga na zakupach w galeriach i centrach handlowych w powiecie puckim, bo na zakupach możemy spotkać policjantów i pracowników sanepidu z Pucka. Mundurowi wspólnie z inspektorami oraz strażą gminną z Kosakowa kontrolują stosowanie obostrzeń w  sklepach, lokalach usługowych znajdujących się w galeriach, szczególnie teraz przed zbliżającymi się świętami.

Tylko w jeden dzień ekipa skontrolowała 55 punktów handlowych w dwóch galeriach w powiecie puckim.

– W przypadku rażących uchybień związanych z niestosowaniem się do obostrzeń, funkcjonariusze będą wyciągali wobec takich osób konsekwencje – komentuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP Puck. – Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny.

Przypomnijmy, że od soboty (28.11.2020) na terenie całego kraju wprowadzono możliwość handlu na terenie galerii i centrów handlowych w ramach ścisłego reżimu sanitarnego. Na terenie placówek handlowych wprowadzono znaczne ograniczenia w ilości klientów.

Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa, a także utrzymywanie 1,5 metrowego dystansu pomiędzy osobami. Ponadto, obowiązkiem klientów podczas zakupu towarów lub usług jest noszenie rękawiczek jednorazowych albo stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Policjanci przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania nosa oraz ust, osoba może zostać ukarana mandatem w wysokości 500 zł, funkcjonariusze mogą skierować do sądu wniosek o jej ukaranie.

Klikjnij w obrazek i znajdź “Dziennik Pucki” na Facebooku:

O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

– Przestrzegamy, kontrole będą kontynuowane, a policjanci będą stosowali zasadę zero tolerancji wobec osób lekceważących obostrzenia – zapowiada rzecznik puckiej policji.

Koronawirus: Kontrole policji z KPP Puck i inspektorów sanitarnych w galeriach handlowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *