Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku odwiedziły przedszkolaków w ZSP w Dębogórzu

Policjantki z puckiej drogówki odwiedziły przedszkolaków w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Dębogórzu. W trakcie spotkania z dziećmi policjantki uczyły najmłodszych jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez niej, oraz mówiły, którą stroną jezdni należy się poruszać gdy nie ma chodnika.

We wtorek, 24 października 2023 r. policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku odwiedziły przedszkolaków Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Dębogórzu. Podczas policyjnej wizyty dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz dowiedziały się, pod jaki numer należy dzwonić, aby wezwać pomoc.

– Mundurowe mówiąc o pogarszającej się pogodzie, porze jesienno-zimowej, zaapelowały też do wszystkich dzieci o korzystanie z elementów odblasków. Wskazały jak należy prawidłowo nosić elementy odblaskowe by każdy był widoczny na drodze. Podkreślały jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje jak i innych użytkowników drogi – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjantki prowadziły też pogadankę na temat zawodu policjant. Opowiadały jakie wykonuje zadania i na czym polegają jego obowiązki. Okazało się, że dzieci są świetnie zorientowane w temacie. Z łatwością wymieniły zadania policji oraz wiedziały pod jaki numer należy zadzwonić by powiadomić o niebezpieczeństwie lub uzyskać pomoc.

Podczas spotkania dzieci były bardzo aktywne, zadawały dużo pytań i chętnie też odpowiadały na te zadawane przez policjantki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *