Podwójne zabójstwo w Kosakowie. Podejrzany 18-latek trafił do aresztu. W domu znaleźli zwłoki 52-latka i 49-latki | ZDJĘCIA

18-latek oskarżony o brutalne zabójstwo w gminie Kosakowo, w trakcie którego młotkiem zabito mężczyznę a nożem kobietę. Trafił do aresztu, grozi mu dożywocie.

R E K L A M A

W piątek około godziny 17:15 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednej z wsi gminy Kosakowo dzieci nie mogą skontaktować ze swoimi rodzicami.

Po przeszukaniu domu policjanci z Kosakowa odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy, kryminalni oraz technicy kryminalistyki, którzy wykonali oględziny oraz zabezpieczali ślady i dowody.

Ustalaniem okoliczności oraz tożsamości sprawcy zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz puccy operacyjni, którzy w wyniku intensywnej pracy, kilka godzin od zdarzenia na terenie Szczytna, zatrzymali 18-latka mającego bezpośredni związek ze sprawą.

Policjanci znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

– Z ustaleń śledczych wynika, że 18-latek zaatakował kobietę nożem a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli – mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu podwójnego zabójstwa.

18-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawcy.

– Za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – mówi rzecznik puckiej policji.

Podwójne zabójstwo w Kosakowie. Podejrzany 18-latek trafił do aresztu | ZDJĘCIA

Foto. Łukasz Brzeziński | KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *